Dorman DOR-9-1668 20 In. Four Way Lug Wrench
Features:
- Easy to use-provides excellent leverage
- Constructed from high-quality steel for long-lasting durability
- Hot-forged for extra strength
- An essential item to keep handy in your trunk
Dorman’s Wheel Lug Wrench is a must-have for unexpected roadside emergencies as well as for planned repairs. Its four-way design fits tire mounting lug nuts of most vehicles.
Attributes:
| Metric Or SAE | SAE |
| Package Contents | 1 Lug Wrench |
| Lug Wrench Type | 4-way |
| Lug Wrench Overall Length (In) | 20 in |
| SAE Socket Sizes | 11/16 in |
| SAE Socket Sizes | 3/4 in |
| SAE Socket Sizes | 13/16 in and 7/8 in |
| Material | Metal |
| Color | Silver |
| 2601 | No |
Reviews
There are no reviews yet.