Features:
- 30# psi gauge for use with MT300 pressure tester. 1/4″ pipe thread fitment
Manufactured with OEM quality materials.
Atributes:
| Thread Diameter | 0.40 in |
| 761 | N/A |
| O-Ring Colour | N/A |
| Hose Included | No |
| Overall Width | 2.71 in |
| O-Ring Rim Shape | Round |
| Attachment Type | Screw On |
| Inside Diameter | 0.15 |
| Fittings Included | No |
| Inside Diameter | 3.81 |
| Color | Black |
| Gasket Or Seal Included | No |
| Thread Size | 0.25 in |
| 3753 | N/A |

Reviews
There are no reviews yet.